INFO 67670414

Darba laiks: 9:00-18:00

Teksta izmērs: A A A

Preces

Sildošo gēlu lietošana pirms slodzes

Aukstus muskuļus, kas ir relaksētā režīmā, nevajadzētu pēkšņi nodarbināt. Tas var izraisīt muskuļu plīsumus. Pirms visām sporta nodarbībām nepieciešams iesildīties, lai palielinātu muskuļu temperatūru. Pasīva iesildīšanās var palielināt temperatūru tāpat kā aktīva iesildīšanās, bet tā neizsmeļ enerģijas rezerves. Pasīva iesildīšanās ir nozīmīga arī papildinot temperatūras pieaugumu, ko radījusi aktīvā iesildīšanās, lai temperatūru saglabātu.

 


Ja āda ir mitra vai slapja, tā
siltumu zaudē par 25% vairāk. Kad līst, vajadzētu lietot eļļu, kas samazina siltuma zudumu.
Tas ir vēl svarīgāk aukstos laika apstākļos. Ķermenis reaģē uz aukstumu, sašaurinot asinsvadus, lai varētu uzturēt ķermeņa temperatūru. Auksta vide var samazināt asinscirkulāciju līdz trešdaļai no normāla apjoma. Tas notiek ne tikai ādas līmenī, bet arī muskuļos, rezultātā samazinās asinsapgāde un ķermeņa temperatūra krītas.
Ķermenis zaudē vairāk siltuma +10°C temperatūrā ar vēja ātrumu 40km/h nekā -5°C temperatūrā bez vēja.
Šie faktori traucē sportista sniegumam un palielina savainojumu risku. Siltuma zudumu samazina lietojot produktu bez ūdens, kas ir ūdens izturīgs. Piemēram, lipogēls nodrošina ilgstošu aizsardzību pret aukstumu, vēju un lietu.

Lietojot produktu, kas stimulē asinsriti un arī pasargā no aukstuma, pagarinās aktīvas iesildīšanās efekts un dubultojas aizsardzības ilgums. Tas veicina funkcionālās spējas un arī koordināciju. NAQI Warming Up Competition produktu līnija tika izveidota balsoties uz šo informāciju. Produkta kārtiņa uz ādas netraucē normālas ādas funkcijas un ir īpaši piemērota sportošanai ārā vai, lai uzturētu vazodilatāciju, kas izveidojusies pēc masāžas.

PĒTĪJUMS
Zinātniskā pētījumā atklāts, ka ir būtisks efekts, lietojot sildošu lipogēlu, 12°C temperatūrā. 15 cilvēkiem tika lietots NAQI Warming Up Competition 2, pēc 15 minutēm tika mērīta ādas temperatūra un ūdens atbrīvošana, mērījumi tika salīdzināti ar otru ķermeņa pusi, kurai šis produkts netika lietots. Brīvprātīgajiem bija jābrauc ārā ar velosipēdu 30 minūtes un 15 minūtes pēc ienākšanas iekšā mērījumi tika veikti vēlreiz.

REZULTĀTI
Attēli skaidri ilustrē, ka lipogēlu lietošana
būtiski
samazina ūdens atbrīvošanu. Pēc velobraukšanas novērots būtisks ūdens atbrīvošanas pieaugums kontrolgrupā, kas iet roku rokā ar siltuma zudumu.  Lipogēls saglabā būtisku siltuma zuduma samazinājumu pēc velobraukšanas.
NAQI Warming Up Competition 2 (WUC 2) palielina ādas temperatūru. Pēc velobraukšanas temperatūra samazinās. Lipogēls uztur temperatūru augstāku kā kontorles pusē un tāpēc garantē mazāku siltuma zudumu. 

Tabula parāda, cik svarīgi ir lietot sildošus produktus ārstēšanā un kāda ir nepieciešamība lietot lipogēlus, piemēram, NAQI Warming Up Competition pirms nodarbībām aukstā laikā.