INFO 67670414

Darba laiks: 9:00-18:00

Teksta izmērs: A A A

Preces

Sāpes un to ārstēšana ar aukstumu

Starptautiskā Sāpju Pētījumu Asociācija (International Association for the Study of Pain) ir aprakstījusi sāpes kā nepatīkamu sensoru vai emocionālu pieredzi, kas saistīta ar iespējamu vai konkrētu audu savainojumu. 

 

Ikvienam cilvēkam ir individuāls sāpju slieksnis jeb sāpju panesamības robeža; jutība dažādiem cilvēkiem ir atšķirīga un arī atkarīga no apstākļiem. Sāpes, atkarībā no kairinātājiem, var būt virspusējas vai dziļas. Tās var just jebkur: uz ādas, muskuļos, kaulos vai iekšējos audos.


Sāpes var būt asas t.s. akūtās sāpes, kas signalizē, ka organismā ir problēma. Akūtu sāpju mērķis ir signalizēt, piemēram, par audu savainojumu, nevis izraisīt ciešanas. Sāpes var būt arī ilgstošas, hroniskas sāpes, kas ilgst ilgāk, piemēram, kā audu savainojumu atveseļošanās. Ilgstošas sāpes ir arī neiropātiskās sāpes, ko rada nervu bojājumi vai funkcionāli traucējumi.

 

Fizioloģiski sāpes organismā pārvietojas kā t.s. sāpju ceļš. Tās pārvietojas no ādas, caur muskuļiem un kauliem, kā arī iekšējā skeletā esošajiem perifērajiem nerviem uz muguras smadzenēm un tālāk uz smadzeņu centriem. Sāpju pieredze veidojas muguras smadzeņu un dažādu smadzeņu zonu mijiedarbībā. Nervu impulsus regulē muguras smadzenēs esošie neirālie mehānismi jeb vārti. Tie var kavēt vai pastiprināt nervu impulsus. Sāpju ārstēšana, tā saucamā „vārtu kontroles teorija”, cenšas ar dažādiem fiziskiem, emocionāliem un kognitīviem faktoriem šos vārtus aizvērt.

 

Ārstēšana ar aukstumu aktivizē nervu galus un nervu ceļus, kas spēj kavēt no muguras smadzenēm uz galvas smadzenēm pa sāpju ceļu ejošo signālu. Sajūtot aukstumu tiek novērsta sāpju sajūta.

 

Vienlaicīgi smadzenes dod organismam pavēles, lai tiktu ražoti atveseļošanos paātrinošie endorfīni. Tādējādi ārstēšana ar aukstumu „palīdz” organismam iedarbināt tā atveseļošanas mehānismu.

 

Ārstēšanas ar aukstumu rezultātā apstrādātajā zonā asinsvadi sašaurinās un palēninās vielmaiņa. Papildus tam, ka ar aukstumu var apstādināt asins plūsmu un samazināt iekaisuma šūnu rašanos, ar to var arī kavēt un palēnināt pietūkuma veidošanos. Ārstēšana ar aukstumu var papildināt arī medikamentozo ārstēšanu, fizioterapiju un samazināt sāpes remdējošu medikamentu lietošanu.

 

Ledus aplikācijas vienmēr nav pieejamas un to lietošana arī nav ļoti ērta, tādēļ aukstuma gēlu izmantošana ir lielisks risinājums ārstēšanai ar aukstumu. IcePower ir viens no pasaulē pazīstamākajiem šāda veida gēliem un, atšķirībā no citiem aukstuma gēliem, tā iedarbība ir zinātniski pierādīta.

 

Somijā veiktā pētījumā, kas bija pirmais šāda veida pētījums pasaulē, tika novērots, ka IcePower aukstuma gēls būtiski samazina sāpes un paātrina atlabšanu mīksto audu savainojuma gadījumā. IcePower aukstuma gēla iedarbība sākas uzreiz pēc uzklāšanas uz ādas un tas uz pusi samazina sāpēs pēc nedēļu ilgas ārstēšanas. Salīdzinājuma grupā šajā periodā sāpes samazinājās tikai par 10%. Papildus tika veikti mērījumi, lai noskaidrotu IcePower aukstuma gēla un citu pārdošanā esošo gēlu un ziežu fizioloģisko ietekmi uz ādas asinsriti. IcePower aukstuma gēls parādīja būtiski atšķirīgus rezultātus kā citas ziedes – aukstuma gēls palielināja ādas asinsriti par 300%, bet citi ārstniecības līdzekļi tikai par 20 – 30%.


IcePower aukstuma gēls ir no dabiskām vielām pagatavots gēls sāpju remdēšanai. Samazinot sāpes un iekaisumu, tā iedarbība ir ilgstoša un tūlītēja. IcePower gēls samazina pietūkumu un muskuļu spriedzi, paātrina atlabšanu traumas gadījumā un palīdz muskuļiem atjaunoties pēc slodzes. IcePower aukstuma gēlu var lietot bez ierobežojumiem, līdz ar to tas ir piemērots arī grūtniecēm, sievietēm, kuras bērnu baro ar krūti, un bērniem.

 

Viens produkts – daudz pielietošanas veidu:

- Muskuļu sastiepumi, plīsumi, sporta traumas;

- Muskuļu spriedze;

- Saspiešanas un pārslodzes izraisīti savainojumi un traumas;

- Kakla, plecu joslas un muguras sāpes;

- Locītavu sāpes;

- Reimatiskās sāpes;

- Augšanas izraisītās sāpes bērniem;

- Piemērots arī grūtniecēm un sievietēm, kuras bērnu baro ar krūti.

 

IcePower aukstuma gēla iedarbība:

- Ātra iedarbība.

- Atšķirībā no medikamentiem, aukstuma gēla iedarbība ir tūlītēja.

- Dažu minūšu laikā pazemina ādas temperatūru par apmēram 7 grādiem, atstarojoša iedarbība arī uz dziļajiem audiem. Aukstuma iedarbība ir balstīta un ēteriskajām eļļām, mentola un eikalipta eļļu. Nerodas aukstuma izraisīti bojājumi un āda netiek apsaldēta.

- Palēnina asinsriti virsējos audos un kavē pietūkuma un iekaisuma rašanos.

- Efektīvi remdē sāpes. Aukstums iedarbojas uz sāpju receptoriem un mazina nervu impulsu vadīšanas ātrumu.

- Pēc aukstuma gēla lietošanas, ādas temperatūrai normalizējoties, paātrinās asinsrite un vielmaiņa. Tas palīdz atbrīvot muskuļus un izvadīt vielmaiņas atlikuma produktus.

- Salīdzinot ar citiem ārstēšanas ar aukstumu veidiem, iedarbība ir ilgstošāka un optimālāka, kā arī tiek novērsta organisma pretreakcija.

- Iespējams ātri un efektīvi lietot jebkuros apstākļos, kas nodrošina regulāru ārstēšanu.

- Var pielietot ilglaicīgi.

- Klīniski apstiprināta iedarbība.